Prvi del ankete želi zbrati informacije o obstoječih programih podpore podjetjem, ki bi lahko koristili socialni ekonomiji v državah članicah EU. Medtem ko subjekti socialne ekonomije morda nimajo potrebnih spretnosti in virov za delovanje in rast na finančno vzdržen način, poslovna podpora obsega pobude, ki zagotavljajo storitve podjetnikom in podjetjem, od financiranja in mentorstva do usposabljanja in mreženja. Dostopnost in cenovna dostopnost podpornih struktur, v katerih imajo vlogo tako javni kot zasebni ponudniki, lahko prav tako pomagata subjektom socialne ekonomije pri profesionalizaciji in povečanju njihovega vpliva. Prvi del temelji na 6 vprašanjih, povezanih s področji, kot so inkubatorji/pospeševalniki, veščine, mreženje, dvojni prehod, dostopnost/cenovna dostopnost programov in inovacije v politiki.
Drugi del želi identificirati davčne ukrepe in spodbude v državah EU, ki so namenjeni povečanju vpliva subjektov socialne ekonomije. Medtem ko lahko prednostno davčno obravnavanje organizacij socialne ekonomije pomeni priznanje njihovih pozitivnih zunanjih učinkov in politično zavezanost k njihovi podpori, pa prinaša tudi tveganje za odmik od prvotnega namena in davčno utajo. Drugi del temelji na 14 vprašanjih, ki obravnavajo ključne teme, kot so splošni okviri in pogoji, prednostno davčno obravnavanje subjektov socialne ekonomije, spodbude za donatorje in vlagatelje ter poročanje in vrednotenje.
Glede na vaše področje strokovnega znanja boste imeli različne možnosti: bodisi (1) odgovoriti le na del o poslovni podpori, (2) odgovoriti le na del o davčnih ukrepih, (3) odgovoriti na oba dela, najprej na del o poslovni podpori in nato (v tem vrstnem redu) na del o davčnih ukrepih.
Glede na število primerov, ki jih boste navedli, anketa ne bi smela trajati več kot 20 minut za izpolnitev. Po želji lahko podate čim več podrobnosti, vključno s kratkimi opisi in spletnimi povezavami. Lahko tudi povabite ustrezne deležnike (podjetnike, podjetja, mreže, oblikovalce politik itd.), da izpolnijo anketo.
Prosimo, da svoje odgovore oddate najpozneje do 23:59 CET 23. decembra 2024.
Vas zanima več o novici ˝Vabilo za sodelovanje pri analizi stanja socialne ekonomije˝? Napišite nam vaše vprašanje ali vstopite v kontakt neposredno.
Pripravljamo tedenske e-novice, s katerimi obveščamo o najpomembnejših aktivnostih.
Povezava do spletne strani evropske kohezijske politike v Sloveniji: https://evropskasredstva.si