Mojstrske izpite izvaja Obrtno-podjetniška zbornica Slovenije, od leta 2000 dalje, za kar 52 mojstrskih nazivov. Biti mojster ali mojstrica pomeni znak odličnosti izdelkov in storitev, ki jih le-ta opravlja.
Mojstrski izpit prinaša še veliko drugih prednosti:
V skladu z 28. členom Obrtnega zakona ima pravico do opravljanja mojstrskega izpita, kdor izpolnjuje enega izmed naslednjih pogojev:
Mojstrski izpit je sestavljen iz štirih delov (3. člen Pravilnika o mojstrskih izpitih, Ur. list RS, št. 101/2004):
Posamezni deli mojstrskega izpita so razdeljeni na posamezne izpitne enote v skladu z izpitnim katalogom, ki je določen za vsak del mojstrskega izpita in za vsak mojstrski naziv.
Že 21. razpis za mojstrske izpite (7. člen Pravilnika o mojstrskih izpitih, Ur. list RS, št. 101/2004) je predvidel dva pristopna roka, in sicer 5.3.2019 in 8.10.2019. Rok za oddajo popolnih vlog za drugi pristopni rok je 27.9.2019, na Obrtno-podjetniško zbornico Slovenije, Celovška 71, Ljubljana.
Pod okriljem OZS deluje tudi Klub mojstrov Slovenije, katerega poslanstvo je povezovanje obrtnih mojstrov ter skrb za njihovo strokovno izobraževanje in usposabljanje.
Vir: OZS, https://www.ozs.si/javna-pooblastila/izobrazevanja/mojstrski-izpiti
SPOT Svetovanje Jugovzhodna Sloveni
Podjetniško svetovanje in regionalno povezovanje
Pripravila svetovalka Breda Koncilja
Vas zanima več o članku ˝Kako do mojstrskega naziva - 21. razpis za vpis na mojstrske izpite˝? Napišite nam vaše vprašanje ali vstopite v kontakt neposredno.
Članki, ki jih dostopate na tej spletni strani so bili pripravljeni na podlagi različnih virov, veljavnih v času priprave besedila. V primeru kasnejših sprememb zakonodaje, sodne ali upravne prakse avtorji in SPOT Svetovanje JV Slovenija ne odgovarjajo za ažurnost oziroma uskladitev besedila s kasnejšimi spremembami.
Članek je na voljo tudi za prenos v PDF obliki za kasnejše branje.
Povezava do spletne strani evropske kohezijske politike v Sloveniji: https://evropskasredstva.si